Главная » 2013 » Февраль » 14 » ЗВІТ ОРГКОМІТЕТУ ЗА РІК
19:23
ЗВІТ ОРГКОМІТЕТУ ЗА РІК
Оргкомітет Надзвичайних Зборів
Звіт Оргкомітету за рік

Рік тому, 30 листопада 2007 року у Києві відбулися Надзвичайні збори "Україна – зона культурного лиха”. Участь у зборах взяли 679 делегатів з усіх областей України. На зборах більшістю голосів Україну було оголошено зоною культурного лиха, започатковано роботу з формування програми подолання культурного лиха (більше інформації про Збори в розділі "Надзвичайні Збори").

У вівторок, 9-го грудня, о 12.30 в прес-центрі «Українські Новини», за адресою вул. Еспланадна, 20 відбулася прес-конференція, де Оргкомітет зборів розповів пресі та громадськості про стан справ і звітував про зроблене.

Восени 2008 року Оргкомітет Надзвичайних зборів «Україна – зона культурного лиха» створив фотоальбом книгарень, знищених у місті Києві з 1991-го року по 2008-й рік. Київ став другим після Львова містом в Україні, де вирішили увічнити пам’ять про знищені книгарні. Фотоальбом можна скачати тут

З фотографій видно, що там, де раніше були київські книгарні, зараз розташовані банки, салони мобільного зв’язку, магазини одягу, заклади харчування та салони краси. З 1991-го року в Києві закрилося понад 70 магазинів-книгарень і безліч дрібних точок з продажу книг.

В результаті кияни купують книжки просто неба, на ринку під дощем та снігом. У Києві відсутні спеціалізовані книгарні, як-то: нотні, медичної та технічної літератури. Культурна інфраструктура Києва втрачає такий важливий компонент, як книжкові магазини, й це несумісно з прагненням Києва бути європейською столицею. Адже у Лондоні, скажімо, понад 400 книгарень, в той час, як у Києві – ледве за 40.

Створення Книги пам’яті київських книгарень має на меті проаналізувати причини їх масового знищення та знайти механізми збереження не тільки книгарень, але й інших об’єктів культурної інфраструктури столиці.Оргкомітет очікує від київської влади ініціатив з подолання катастрофічної ситуації, що склалася в культурній інфраструктури столиці, саме з цією метою на прес-конференцію було запрошено київського міського голову – Леоніда Черновецького.

ГО "ОПОРА”, яке також входить до Оргкомітету, звітувало про "порятунок” двох театрів: театру "Дивний Замок” (Святошин) та театру "Колесо” (Поділ), а також про перебіг боротьби проти продажу кінотеатру "Жовтень”.

Інтелігенція Одеси та Львова показали себе найактивнішими громадами в справі подолання культурного лиха. Юрій Дикий та Михайло Ватуляк – розказали про досвід боротьби з культурним лихом на місцях. Юрій Дикий подав до суду за бездіяльність на Мінкультуризму та Міноствіти, справа розглядається Одеським окружним адміністративним судом. Михайло Ватуляк розповів, що місцевій інтелігенції вдалося почати співпрацю з владою у захисті книгарень – для цього створено спеціальну комісію.

Учасники прес-конференції:

1.Юрій Дикий - голова місії Давида Ойстраха та Святослава Ріхтера, Одеса.

2.Михайло Ватуляк - Голова Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини, Львів.

3.Ольга Айвазовська – ГО "Опора”, Київ.

Просмотров: 520 | Добавил: padre_gabriel | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Архив записей
Календарь
Яндекс.Погода
Статистика