Главная » 2013 » Февраль » 14 » ФІЛІСТЕРИ ВЛАДИ… АБО ЧИ Є У ВЛАДИ ВЛАДА?
19:25
ФІЛІСТЕРИ ВЛАДИ… АБО ЧИ Є У ВЛАДИ ВЛАДА?
Дикий Юрій Борисович
Голова Місії Д.Ойстраха та С.Ріхтера, професор кафедри спеціального фортепіано ОДМА, лауреат премії «Твої імена,Одесо»
Філістери влади… або чи є у влади влада?

Це риторичне питання! Бо у перших осіб – Президента, Прем’єр-міністра, міністрів – влади мабуть і нема. У кого ж вона є?

Пріоритет у Президента – головний – демократія…

Дивіться – Україна отримала від кожного з міністрів по 5 пріоритетів. І скрізь лунає – демократія, демократія, демократія…

Особливо вона лунає до молодих, до освіти – «самоврядування, автономія ВУЗів»!., де ж це побачити? Підказуйте! Хіба є першовладна цікавість до освіти у її кризових проблемах? Де стурбованість за майбутнє держави, та її соціальний капітал – довіру громадськості? У законодавстві на паперових проектах, чи у аудиторіях та кафедрах?

Нові пропозиції до Закону про «ВИШ» додаються. А ким? Корумпованою бюрократією та корумпованим ректорським корпусом, згуртованим у «громадські ради» міністрами і екс-міністрами. Бо де вивчалися, де обговорювалася специфіка виховання - медиків, педагогів, митців, вояків… у їх унікальних особливостях? Ну ніяк до чиновницько-законодавчого знаменника, як прокрустова ліжка не укладеного.

Статті, виступи, форуми, конференції чи голодування громадськості, ніяк владу не турбують, бо потопає вона у кабінетах міністерств та ректорських портфелях, продовжуючи угноювати умови корупції, протекціонізму, авторитаризму та рейтингової брехні.

Одеса має пропозицію - звернути увагу на кандидатів у вороги культури та освіти. Їх багато, але їх треба подолати.

Це ректор ОДМА ім. А.В.Нежданової (з своєю жінкою, бо скоріш вона ректор) – академік Сокол О.В. (його феодальні здібності віддзеркалені у колекції посад, звань та нагород). Це працівники відділу аналізу та прогнозування міністерства культури - І.І.Походзей, О.М.Полусмяк та зам. міністра О.Г.Бенч, - філістери влади, заступники О.В.Сокола та його дружини.

Мене вони так «приголубили», так «віддячили», що зараз, у час кризи, змушений зробити останній крок та полишити місце, де працював 40 років.

Відкрита заява до ректора Сокола - наслідок його дев’ятирічного панування (разом із жінкою), за підтримки міністерств культури та туризму за усіх міністрів, які керували чим завгодно, окрім конкретних справ (матеріали, яких дуже багато, поступово додамо у ЗМІ). Тому і «маємо те, що маємо» до суттєвих змін, до найгіршого, зовсім не через міністрів, а через тих, хто «куховарить» для них, хто «під ковдрою» тримає особистий «інтерес» разом зі спільниками. А про демократію хором рясні пісні співають під проводом перших осіб влади.

Додаток до статті

Ректору ОДМА ім. А.В.Нежданової

Заслуженому діячу мистецтв України, академіку АНВШ, члену-кореспонденту АМ України, доктору мистецтвознавства, професору, кавалеру ордена Ярослава Мудрого, Голові Одеського відділення спілки композиторів України, завідуючому кафедрою теорії музики та композиції ОДМА, Президенту Фонду ім. Е.Г.Гілельса, Генеральному директору Міжнародного конкурсу піаністів пам’яті Е.Г.Гілельса, голові Одеського відділення музичного товариства України пану СОКОЛУ О.В.

В.о.професора Дикого Ю.Б.

Відкрита заява (остання)

(по матеріалам ЗМІ, заявам ректорату, листам-анонімкам та анонімним дзвінкам)

Минув достатній час, щоб зробити висновки про Ваші особисті «успіхи», тим паче, що історія музичного мистецтва не має їм аналогів, - як дуже «гідно» пише Ваш підлеглий, проректор О.Олійник – про «щедрий і досить рідкісний талант неординарно мислячого керівника», у газеті «Культура та життя». І це не дивно, бо з Вами «пліч-о-пліч… іде згуртована команда однодумців помічників… генераторів прогресивних ідей» (там же), головна праця яких - підлабузництво, віддзеркалене у «ці кумедні часи», мабуть, найкращою у світі колекцією винагород та звань, які, на жаль, Ви вже мусите дописувати у листах власноруч.

Дійсно, Ваша «творча праця» і «генерація ідей» разом з «генераторами» зайшла так далеко, що колись славетний заклад минув «крапку відліку», перетворившись у феодальний маєток. Створені Вами і Вашою дружиною умови корупції, протекціонізму, культу особистості, з наслідками репресій до невгодних викладачів та студентів, віртуозно перевтілені у п’єсу абсурду, до якого долучилися персонажі МКТ та МОН. Не має потреби удаватись до її подробиць, бо вона вже тішить громадську думку не тільки українців. Мабуть її апофеозом стане захист дисертації Вашої дружини (яка сподіваюсь вже написана), бо глибини «геніальних ідей» пролунали з «величчю, порядком та ясністю трьох китів» класичної музики (ТК «Академія» 26 лютого), з «світовим відкриттям» – Сьомої симфонії П.Чайковського.

Захист «червоного диплому» Вашої дружини, за підтримки МКТ, відіграв неабияку роль у підвищенні якості музичної освіти у приватизованій вами вдвох академії.

Християнський звичай прощення 1 березня змушує мене піти Вам назустріч – з 1 квітня звільнити себе і Вас від службових відносин у академії, які не мали, не мають, і не можуть мати альтернатив, згідно з Вашими принципами, які втілені - «як найкращий засіб добитися успіху» («Пасаж», 2003).

1 березня 2009 р. Ю.Б.Дикий

P.S. З нетерпінням чекаю прем’єру Вашої симфонічної поеми «Цезар та Клеопатра», яку Ви анонсували у «Одеському віснику» у 2002 р. ЇЇ «велич, порядок, ясність, як «кити» класичного твору», впевнений, буде не менш значна, чим якась «Сьома» симфонія П.Чайковського.

Просмотров: 618 | Добавил: padre_gabriel | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Архив записей
Календарь
Яндекс.Погода
Статистика